SKLENĚNÉ REKLAMNÍ KULIČKY

Skleněné cvrnkací reklamní kuličky

Skleněné cvrnkací kuličky známe téměř všichni, všichni jsme je hráli nebo alespoň měli doma, když jsme byly děti. My rosteme, ale skleněné cvrnkací kuličky zůstávají a navíc se dostávají na popředí mezi reklamní předměty. Nechat si vyrobit reklamní skleněné kuličky na zakázku je krok správným směrem k tomu, jak upozornit na svou firmu pomocí originálního reklamního předmětu. Skleněné reklamní kuličky totiž milují všichni – cvrnkací kuličky hrají školáci, ale jsou oblíbené i mezi starší generací, a to především ze sběratelského hlediska. Skleněné reklamní kuličky prostě nestárnou a zabaví skoro každou generaci dnes stejně jako před mnoha lety.

reklamní skleněné kuličkySkleněné reklamní kuličky – materiály a barvy

Skleněné reklamní kuličky jsou nejčastěji vyráběny ze skla nebo porcelánu. Mezi nejoblíbenější skleněné reklamní kuličky patří takzvané “duhovky”, které nabízí širokou škálu barevného provedení a kombinace barev. Skleněné reklamní kuličky se používají při známé hře “cvrnkání kuliček”, dalších společenských hrách a velice často se používají jako dekorace.

duhové reklamní skleněné kuličky

Skleněné kuličky jsou také předmětem sběratelství. Skleněné reklamní kuličky se nejčastěji vyrábí v průměrech 16mm a 25mm. Na zakázku Vám ovšem samozřejmě můžeme vyrobit skleněné reklamní kuličky jakékoliv velikosti.

Historie reklamní skleněné cvrnkací kuličky

Cvrnkací kuličky a jejich cvrnkání je dost možná nejstarším sportem v dějinách lidstva. Již
archeologické nálezy dokládají, že cvrnkací kuličky pocházející z doby několika tisíc let před naším letopočtem. Kuličky byly nalezeny v hrobech ze starověkého Egypta, kde byly nalezeny cvrnkací kuličky z oblázků, cvrnkací kuličky z Kréty můžete dokonce vidět v Marble Muzeu v Británii. Cvrnkací kuličky byly oblíbenou hrou také v době Římské říše. Kuličkám podlehli nejen obyčejní lidé ale i sám císař.
V Evropě nastává velký rozmach cvrnkacích kuliček kolem roku 1500. V německém Norimberku bylo hraní kuliček natolik masovou záležitostí, že museli být hráči i s cvrnkacími kuličkami úředně odkázáni mimo město.
V Anglii miloval cvrnakcí kuličky i celý alžbětinský dvůr, v Tinsley Green se od konce 16. století udržuje tradice hry v kuličky a je tak nejstarší pravidelně pořádanou sportovní akcí v Británii.
skleněné cvrnkací kuličky

Ve Francii zase vášeň k cvrnkání kuliček způsobila přesun rezidence Ludvíka XIV. Do Versailles, kde si nechal „vybudovat“ velké kuličkové hřiště a často zde pořádal honosné kuličkové turnaje. Není tedy divu, že se z původní kratochvíle postupem času stal regulérní sport s pravidelnými tréninky, špičkovými týmy i mistrovstvím světa. Obrovskou výhodou jsou mizivé náklady na sportovní vybavení a možnost účasti lidí všech výšek i váhy bez omezení.

Nejčastěji byly cvrnkací kuličky vyráběny z jílu, pazourku, oblázků a kostí. Hrávalo se také s peckami z ovoce a později i s fazolemi. Kuličkám dal ale jméno až mramor, z kterého se kuličky začaly vyrábět (z angl. mramor – marble, kuličky – marbles). Výjimečné nebyly ani cvrnkací kuličky z polodrahokamů. Koncem 16. století se začaly v Německu vyrábět kuličky skleněné.

Skleněné kuličky jako reklamní předmět

Skleněné kuličky jsou ideální a hlavně originální reklamní předmět. Reklamní skleněné kuličky zaujmou děti i dospělé a Vaše firma se tak dostane do povědomí všech generací. Skleněné reklamní kuličky můžete uplatnit jako dárek při různých promo akcích, veletrzích či sportovních událostech. Skleněné reklamní kuličky ocení děti i jejich rodiče.

sáček na skleněné kuličky

Skleněné reklamní kuličky mohou být dodány v reklamním látkové sáčku, který může být opatřen potiskem – například logem firmy či značkou a na zadní straně mohou být natištěny například pravidla hry kuličky. Sáček je též opatřen stahovací šňůrkou, takže se kuličky nerozkutálí.

Reklamní skleněné kuličky na zakázku

Reklamní skleněné kuličky nemusí sloužit pouze ke hraní, ale díky své kráse, hladkému povrchu či lesku mohou být efektní dekorací bytu či firmě.

reklamní skleněné kuličky na zakázku

V případě zájmu o výrobu skleněné reklamní kuličky na zakázku nás kontaktujte, rádi s Vámi probereme podrobnosti a vypracujeme Vám cenovou nabídku.

Skleněné reklamní kuličky vyrobíme na zakázku dle Vašeho zadání.

Kontaktujte nás pro cenovou nabídku na emailu: info@predmetyreklamni.eu

Do cenové poptávky prosím uveďte potřebné informace pro cenovou nabídku jako: množství, materiál, velikost kuličky, barevné provedení nebo kombinaci barev, dobu dodání. Všechny tyto informace nám pomohou k rychlejšímu zpracování cenové nabídky právě pro Vás.

Těšíme se na spolupráci! Team Gifts Service